Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

ile kosztuje wynajęcie detektywa?
ile kosztuje wynajęcie detektywa

Koszt wynajęcia detektywa zależy od typu sprawy jaką będzie się on zajmował i od modelu rozliczenia. Jeśli będziemy rozliczać się godzinowo, to zapłacimy 100-200zł za godzinę pracy. Jeśli zlecenie będzie czasochłonne to możemy negocjować bliżej tej dolnej granicy. Jednak 100 złotych to granica poniżej której ciężko oczekiwać zadowalających efektów. Uznane agencje detektywistyczne mają stawki zaczynające się od 200 złotych za godzinę pracy. Sprawy takie jak ustalenie miejsca pracy, zameldowania lub zamieszkania danej osoby, ustalenie majątku dłużnika, analiza dysku twardego itp. są zwykle rozliczane ryczałtowo.

Za ustalenie miejsca pracy lub zamieszkania konkretnej osoby zapłacimy 1000-1200 złotych. Podobną kwotę będziemy musieli wydać, żeby dowiedzieć się jakim majątkiem dysponuje dłużnik. Droższe będzie ustalenie miejsca pobytu (około 2000 złotych). Kosztownym przedsięwzięciem jest poszukiwanie osób: zaginionych (minimum 5-6 tysięcy), ukrywających się (nawet 15-20 tysięcy), porwanych dla okupu (30-40 tysięcy i więcej). Jak przedstawiają się ceny za wykrywanie podsłuchów? 300-600 złotych za wykrywanie podsłuchów w telefonach komórkowych i komputerach, a także za sprawdzenie jednej linii telefonicznej. Wykrywanie kamer i podsłuchów w pomieszczeniach rozliczane jest zwykle za metr kwadratowy (30-50 za 1m2).

Oferty biur detektywistycznych są coraz bardziej rozbudowane. Poza tak oczywistymi usługami, jak wykrywanie zdrad, poszukiwanie osób zaginionych, porwanych czy też ukrywających się, oferują one nawet sprawdzanie niań i opiekunek. Na czym takie sprawdzanie polega? Weryfikowane są kompetencje niani: wykształcenie, ewentualnie kursy, poprzednie stanowiska pracy, sprawdzenie niekaralności, a także robiony jest wywiad na temat potencjalnych uzależnień. Osoba ta jest bardzo szczegółowo prześwietlana, żeby do minimum zmniejszyć prawdopodobieństwo zatrudnienia, do pracy z dziećmi, kogoś niekompetentnego lub nawet groźnego dla nich. Często takie osoby przekreślają swoje szanse na zatrudnienie poprzez umieszczanie kompromitujących zdjęć lub filmów w media społecznościowych (np. upijanie się na imprezach).

Innym bardzo popularnym powodem wynajęcia prywatnego detektywa lub agencji detektywistycznej jest podejrzenie o zdradę współmałżonka lub chęć zdobycia dowodów na nią. Często osoba, która ma takie podejrzenia, nie jest w stanie swoimi środkami upewnić się co do ich prawdziwości. Zdrady mogą się odbywać na służbowych wyjazdach, w miejscach oddalonych o setki kilometrów od miejsca zamieszkania. Z wiadomych względów mąż czy żona nie będą jeździć za swoim współmałżonkiem dzień w dzień. Po pierwsze często na to brak czasu, a po drugie obca osoba (w tym wypadku detektyw), będzie znaczniej trudniejsza do wykrycia. Poza tym profesjonalista dysponuje odpowiednim sprzętem do inwigilacji. Wynajęcie detektywa do śledzenie małżonka to nie tylko chęć poznania przykrej prawdy, ale często zbieranie dowodów do ewentualnego rozwodu. Przedstawiając w sądzie film, na którym pokazana jest zdrada mamy większe szanse na orzeczenie winy drugiej osoby. Smutne, że związek dwojga osób, które wyznawały sobie miłość i wierność kończy się w ten sposób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*