Ile kosztuje usunięcie rysy u lakiernika?

Samochód dla mężczyzny to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie posiada. Już kilkunastoletni chłopcy interesują się motoryzacją i marzą o szybkich autach, których zazdrościliby im koledzy. Kończąc 18 lat, zapisują się na prawo jazdy i zbierają na swój pierwszy samochód lub próbują przekonać rodziców, żeby dali im pieniądze na tę inwestycję. Kiedy chłopak kupi już swój pierwszy pojazd, odkłada latami na swoje marzenie. Dla niektórych będzie to coś sportowego jak np. Porsche, Ferrari czy Subaru Impreza. Inni zdecydują się na kombi, terenówkę bądź SUVa. Mężczyzna nie dba o nic tak jak o swój samochód. Byle rysa spędza mu sen z powiek. I właśnie o usuwaniu rys będzie ten artykuł, a dokładnie o tym ile kosztuje usunięcie rysy u lakiernika. Profesjonalny lakiernik zaproponuje nam malowanie całego elementu (koszt około 300-500 złotych). W przypadku malowania całego elementu możliwe jest dopasowanie koloru do innych elementów. W przypadku malowania rysy nie da się odpowiednio wycieniować.

Samodzielne malowanie samochodu

Czy usuwanie rys i większych uszkodzeń lakieru musimy wykonywać u fachowców? Jeśli chcemy mieć pewność, że będzie to zrobione profesjonalnie to tak. Możemy spróbować też samemu, ale musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami, takimi jak narzędzia potrzebne do lakierowania. Przynajmniej 600 złotych będziemy musieli wydać na pistolet i sprężarkę, więc jeśli nie mamy do lakierowania większej ilości elementów, to taka inwestycja nie będzie opłacalna. Weźmy też pod uwagę, że nie mając wprawy, nie zrobimy tego tak dobrze, jak profesjonalista zajmujący się tym na co dzień. Oczywiście przed lakierowaniem swojego samochodu, można się podszkolić. Jak to zrobić? Najłatwiej na elementach z innych samochodów, które nie są już do niczego potrzebne. Takie znajdziemy na każdym złomowisku samochodów. W przystępnej cenie dostaniemy dowolny element, na którym będziemy mogli spróbować swoich sił. Na początku efekty mogą nie być powalające, ale z czasem nabierzemy wprawy. Może zainspiruje to nas do zmiany pracy i zostania lakiernikiem?

Nie ufajmy we wszystkie metody naprawy lakieru

W dobie internetu każdy może nagrać swój filmik i wrzucić na portale do tego przeznaczone. Dlatego warto z przymrużeniem oka podchodzić do tutoriali usuwania rys na karoserii samochodowej. Wiele z tych sposobów nie rozwiązuje problemu, a jedynie delikatnie maskuje uszkodzenia. Czarodziejski środek WD-40 też jest przez niektórych internautów zachwalany jako świetne remedium na zarysowania. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście maskuje drobne zarysowania. Jednak po umyciu samochodu efekt nie jest już taki dobry. Dlatego nie wierzmy w magiczne sposoby na odnowienie lakieru i stosujmy tylko sprawdzone metody.

Podsumowanie

Rysa rysie nie równa, więc nie można podać jednej ceny za usunięcie takich uszkodzeń. Weźmy pod uwagę to, że większość lakierników odnowi nam cały element. Wtedy zapłacimy 300-500 złotych, w autoryzowanych stacjach obsługi nawet więcej. Trudno znaleźć fachowca, który będzie chciał nam usunąć rysę bez malowania całego elementu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*