Ile kosztuje tatuaż napis?

Ozdobienie swojego ciała tatuażem to ciekawy sposób na wyrażenie siebie i swoich wartości. Pomysłów na tzw. dziary jest miliony. Często to imię ukochanej osoby, dziecka lub rodziców. Innym razem motywy z subkultury: filmu, bajki czy obrazu. Nie brakuje też osób, które tatuują sobie ważne dla nich przesłanie: przysłowie, powiedzenie czy też znany cytat. Właśnie o tym ile kosztuje tatuaż-napis, będzie ten artykuł. Największy wpływ na cenę ma oczywiście wielkość i złożoność dziary. Za najprostsze i najmniejsze zapłacimy niewielkie kwoty rzędu 200-250 złotych. Im więcej pracy dla tatuażysty, tym większa cena. Za pojedynczą kilkugodzinną sesję zapłacimy 500-1000 złotych.

W obecnej epoce mediów społecznościowych bardzo duży nacisk kładziemy na swój image. Staramy się zaprezentować w internecie z jak najlepszej strony. Wrzucamy zdjęcia, na których jesteśmy w swoich najlepszych ubraniach, najlepiej tuż po wyjściu od fryzjera, a do tego używamy różnych filtrów upiększających. Bardzo szybko zarażamy się także modą na nowe fryzury, ubrania czy tatuaże. Jeszcze nie tak dawno „dziarali się” głównie więźniowie, sportowcy czy robotnicy fizyczni. Jednak za sprawą celebrytów coraz więcej osób nienależących do konkretnej subkultury czy grupy zawodowej, decyduje się na zrobienie sobie tatuażu. Wybierane są bardzo różne wzory np. bliskie osoby, sceny z filmów czy nawet bohaterowie anime i mangi. Nie słabnie popularność tatuowania różnych napisów: sławnych cytatów, imion dzieci i ukochanych czy ważnych dat. Ile kosztuje „tatuaż napis”? Małe tatuaże na nadgarstku nie są drogie – już za 200-250 złotych, możemy stać się właścicielem takowego. Cena większych zależy od wielkości, miejsca na ciele, w którym ma powstać i renomy studia tatuażu. Napis na połowę pleców, zrobiony u znanego tatuażysty w centrum Warszawy będzie nawet kilkadziesiąt razy droższy niż wspomniana dziara na nadgarstku.

Stawki za pracę światowych gwiazd tatuażu

Ceny tatuaży wykazują podobieństwo do cen obrazów. Dzieła wielkich artystów pokroju Pablo Piccassa, Leonarda da Vinciego, Vincenta van Gogha kosztują krocie. Tak samo z dziarami tworzonymi przez uznanych w swoich fachów mistrzów. Godzina pracy Scotta Campbella, Anil Gupty czy Paula Bootha to kilkaset dolarów. Mają oni swój własny styl i specjalizacje. Np. Paul Booth to elementy gotyckie inspirowane heavy metalem i rockiem progresywnym. Co ciekawe ma on także dokonania na polu reżyserskim. Jego The ArtFusion Experiment wygrało na nagrodę na festiwalu filmowym w The Newport Beach. Jak dużą popularnością cieszy się Paul Booth widać po jego Instagramie, który jest obserwowany przez 200 tysięcy osób z całego świata.

Jeśli decydujemy się na tatuaż to powinniśmy rozważyć kilka rzeczy. Po pierwsze nie dziarajmy się pod wpływem chwili, ponieważ tatuaż zostaje na całe życie. Po drugie starannie zastanówmy się nad projektem, żeby nie był on tylko chwilową modą (słynne tribale). Warto wybrać coś, co będzie się nam podobało również za 20 lat. Trzecią kwestią jest osoba tatuażysty. Po jego poprzednich pracach będzie wiedzieć, czy jego styl nam odpowiada. To najważniejsze kwestie do rozważenia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*