Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku

ile kosztuje tatuaż na nadgarstku?

Początkowo tatuaże były modne jedynie w subkulturach więziennych. Przez to zwykle kojarzyły się z przestępcami, bo w życiu codziennym były zauważane głównie u nich. Z czasem tatuaże zaczęły pojawiać się na skórach sportowców, aktorów i innych celebrytów. Przeniosło się to na zwykłych ludzi, którzy widzieli swoich idoli z tatuażami i sami zapragnęli być tak jak oni. Dziary modne są przede wszystkich w środowiskach związanych z kultem ciała. Rzadko zauważymy je u ludzi ze środowisk naukowych (profesor z tatuażami to na pewno ciekawy, ale nieczęsto spotykany widok).

Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku?

Tatuaż na nadgarstku jest nieduży, więc jego cena jest stosunkowo niska. Na pewno duży wpływ na nią ma popularność i renoma danego tatuażysty, stopień skomplikowania i wielkość tatuażu, kolorystyka (kolorowe dziary są droższe). W zależności czy będzie to napis czy jakiś wzór graficzny, za tatuaż na nadgarstku zapłacimy od 100 do 300 złotych. Dokładną wycenę otrzymamy po rozmowie z tatuażystą, po tym jak mu przedstawimy swój projekt. Określi on jego czasochłonność i na jej podstawie powie nam, ile będziemy musieli zapłacić. W przypadku większych tatuaży kilkugodzinna sesja to wydatek nawet 1000 złotych. Przykładowo na wydziarany „rękaw” będziemy musieli przeznaczyć ponad 2000 złotych.

Czy tatuaże uzależniają?

Wg badań przeprowadzonych w 2017 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej 8% Polaków ma przynajmniej jeden tatuaż. Częściej na jego zrobienie decydują się panowie (ma je 10% mężczyzn i tylko 6% kobiet). Słyszy się głosy, że robienie tatuaży jest uzależniające. Czy to prawda? Tylko około 10% posiadaczy tatuaży ma ich więcej niż trzy. Około 50% osób ograniczyło się do jednej dziary. Można stwierdzić, że mało osób po zrobieniu jednego tatuaża nie może powstrzymać się przed zrobieniem kolejnych. Większość osób ogranicz się do jednego, maksymalnie dwóch.

 

Przeciwwskazania

Zanim wykonamy tatuaż powinniśmy zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Lista jest długa, a niej m.in. wirusowe zapalenia wątroby typu B i C, wirus HIV, padaczka, nowotwory, zaburzenia psychiczne, stwardnienie rozsiane, choroby serca i układu krążenia, ciąża i karmienie piersią (szczególnie w pierwszym trymestrze). Zagrożeniem dla zdrowia jest wykonywanie tatuaży przy chorobach skóry: rumieńcu, pokrzywce, egzemie, grzybicy itd. Poza tym to co jest modne dzisiaj, jutro może być wyśmiewane. Parę lat temu bardzo dużo osób tatuowało sobie tribale. Dziewczyny upodobały sobie ten typ tatuażu na lędźwiach. Jednak po pewnym czasie zaczął on się kojarzyć głównie z paniami występującymi w firmach dla dorosłych. Nawet jeśli moda na tatuaże nie minie, to wybierzmy sobie taki, który będzie coś dla nas znaczył. Po pewnym czasie dziara, która nie ma większego znaczenia, a jedynie fajne wykonanie, może nam się znudzić. Natomiast, jeśli ona coś symbolizuje (np. ważne dla nas zdarzenie: narodziny dziecka, sukces sportowy) to będzie dla nas ważna zawsze. Zdarza się, że tatuujemy sobie imię dziewczyny lub chłopaka. Jednak co zrobimy, jeśli się rozejdziemy? Wtedy będziemy musieli znaleźć sobie drugą połówkę o tym samym imieniu albo usunąć tatuaż.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*