Ile kosztuje przeszczep włosów?

Ile kosztuje przeszczep włosów

Przeszczepianie włosów u każdego pacjenta wygląda inaczej, dlatego trudno podać jeden cennik, który byłby aktualny dla wszystkich leczonych. Im mniejszy ubytek włosów, tym mniej będzie przeszczepianych mikrograftów, a co za tym idzie cena będzie niższa. Najmniej zapłacimy za małe zakola: 2-3 tysiące złotych. Za większe zakola, drobną łysinę czołową lub tonsurę zapłacimy 2-4 tysiące złotych. w przypadku dużych łysin koszt operacji może wynosić 5-15 tysięcy, a czasem nawet więcej. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem przeprowadzającym operację, ale zwykle jest ona darmowa. Ile trwa przeszczep włosów? Zależy to od metody, ale w większości przypadków będzie to od 1-2 godzin do 5-6.

Czy przeszczep włosów to ciężki zabieg dla pacjenta? W większości przypadków będzie on wypuszczony do domu jeszcze tego samego dnia. Przy przeszczepach na dużej powierzchni zdarza się, że pacjent będzie przebywał w klinice jeszcze dobę po operacji. Po każdym zabiegu przeszczepiania włosów mogą wystąpić skutki uboczne w postaci pieczenia skóry, jej obrzęku czy uczucia dyskomfortu. Po wykonanej operacji przez jakiś czas pacjent powinien przyjmować przepisane mu leki przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Na obrzęki okolic czoła i powiek powinny pomóc zimne kompresy. Po ustalonych czasie (zwykle jest to 10-14 dni) operowany powinien stawić się na kontrolę. Po 1-2 tygodniach odzyskiwana jest pełna sprawność pozwalając na powrót do lżejszej pracy. W zależności od metody, która została wybrana do zabiegu, po jakimś czasie mogą być zdejmowane szwy.

Jak każda operacja, przeszczep włosów ma liczne przeciwskazania. Przede wszystkim dotyczy to osób z chorobami skórnymi, uczulonych na środki znieczulające, chorych na cukrzycę lub inne ciężkie choroby. Przeciwskazaniem jest także przebyty zawał serca i problemy z krzepliwością krwi. O tym czy nasz stan zdrowia pozwala na przejście takiego zabiegu powie nam lekarz na konsultacji przez zabiegiem. Pamiętajmy, że przeszczep włosów to tylko zabieg kosmetyczny i zdrowie jest ważniejsze. Dlatego jeśli istnieją przeciwwskzania do przeprowadzania operacji, powinniśmy ją przełożyć lub w ogóle jej się nie poddawać.

Wygląd fizyczny ma dla nas duże znaczenie, bardzo często wpływa na pewność siebie. Dlatego ciężko nam się pogodzić z przemijającym czasem i zmianami zachodzącymi na naszym ciele. Dla mężczyzn wypadanie włosów jest jedną z największych bolączek obok powiększającej się nadwagi. Duże zakola czy łysienie plackowate są zmorą naszych czasów i dużą część panów pragnie pozbyć się ubytków w owłosieniu. Operacja przeszczepienia włosów pozwala na pozbycie się kompleksów. Jednak dla wielu osób koszt kilku tysięcy to bariera nie do pokonania. Bardziej zaawansowane zabiegi kosmetyczne pozostaną dostępne głównie dla zamożniejszych. Warto też przemyśleć czy w ogóle potrzebujemy jakieś zabiegu kosmetycznego. Może wmawiamy sobie, że wyglądamy źle przez jakiś defekt urody, a otoczenie nie zwraca na to żadnej uwagi. Nie cofniemy czasu i czasem najlepiej się z tym pogodzić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*