Ile kosztuje przekuwanie uszu?

Lubimy dbać o swoją urodę, dlatego wykonujemy szereg różnych zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest przekuwanie ciała czyli piercing. W przypadku kobiet najczęściej przekuwane są uszy, ponieważ noszenie kolczyków jest dla nich codziennością.Już małym dziewczynkom przekuwa się uszy, czasem nawet niemowlakom. Jaka jest cena tego zabiegu i od czego ona zależy? Na cenę usługi przekuwania uszu wpływ ma technika wykonywanego zabiegu oraz miasto. W większości przypadków zapłacimy 50-150 złotych, w tej cenie zawierają się również kolczyki. W przypadku przekucia innych części ciała (brew, język, nos, warga, pępek, miejsca intymne, twarz) zapłacimy podobną kwotę. Trochę droższym zabiegiem jest microdermal, polegający na wszczepianiu pod skórę małych implantów z tytanową kotwiczką i nakrętką. Microdermal zwykle wykonywany jest na brzuchu, policzkach, plecach, w okolicach obojczyka, a także między piersiami. Za takie ozdoby zapłacimy 100-200 złotych, zależnie od tego jakie miejsce sobie przekuwamy i jaką renomę ma dany gabinet kosmetyczny/piercingowy.

 

Przeciwwskazania do wykonywania przekuwania uszu

Przed wykonaniem zabiegu powinniśmy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Zależnie od techniki mogą one się trochę różnić, wymienimy więc te główne: choroby wirusowe przenoszone przez krew (AIDS, wirusowe zapalenie wątroby), zaburzenia krzepnięcia krwi (np. hemofilia), schorzenia uszu w pobliżu przekuwanego miejsca, poważne choroby np. nowotwory, zaostrzone choroby przewlekłe takie jak cukrzyca. Nie należy lekceważyć tych przeciwwskazań, ponieważ po przebiciu uszu mogą pojawić się groźne powikłania. Dlatego koniecznie przed zabiegiem upewnijmy się w rozmowie z osobą go wykonującą, czy możemy pozwolić sobie na piercing. Przeciwwskazania powinny być uwzględniane szczególnie w przypadku małych dzieci.

 

O czym pamiętać po zabiegu przekucia uszu?

Po przekuciu uszu jeszcze długi czas trzeba dbać o higienę miejsca przekucia, żeby uniknąć niepowołanych komplikacji. Jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać. Nie można dotykać rany brudnymi rękami, rana nie powinna być moczona (nie bierzmy kąpieli w wannie albo długiego prysznica). Po przemyciu wycierajmy ucho papier toaletowym lub papierowym ręcznikiem. Do zalepienia rany stosujmy jałowe opatrunki, unikami plastrów wodoodpornych. Przez pierwszy miesiąc nie można brać kąpieli na basenie, w jacuzzi czy w zbiornikach wodnych (jeziorach, stawach, morzach). Dopiero kiedy rana będzie wygojona, takie kąpiele nie zaszkodzą. Jakimś czas po zabiegu nie powinno eksponować się rany na słońce czy solarium. Przy silnych bólach i obrzękach koniecznie zgłośmy się do lekarza. Pamiętajmy, że piercing to zabieg kosmetyczny, który odmieni nasz wygląd, ale trzeba pamiętać o niebezpieczeństwach, jakie ze sobą niesie. Trzeba przestrzegać zasad higieny, a w razie niepokojących objawów od razu interweniować. Dla wielu osób piercing jest uzależniający – po przebiciu jednej części ciała, decydują się oni na kolejne przebicia, nie kontrolując tego.

4 Komentarze

  1. Ja w Poznaniu zapłaciłam rok temu około 100 złotych. Ale wiem, że u innych kosmetyczek ceny są najróżniejsze i wahają się o jakieś 20-40% od tej kwoty. Wg mnie najlepiej powchodzić na strony internetowe i podzwonić, wtedy będziesz miała rozeznanie cenowe. Ja bym się bała płacić jakieś małe kwoty – byłoby to podejrzane.

    • Ja też jestem z Poznania i też przekuwałam uszy około rok temu 🙂 Nie pamiętam ile dokładnie zapłaciłam, ale było to nie więcej niż wspomniane 100 złotych, może trochę mniej. Należy jeszcze pamiętać, żeby po przekuciu zachowywać higienę uszu, bo ranki lubią się paprać.

  2. W Łodzi płaciłam 80 złotych za przekucie uszu mojej córki. Ceny chyba wszędzie są podobne, przynajmniej w moim mieście. Teraz zastanawiam się nad microdermalem dla mnie. Któraś z Was może robiła coś takiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*