Ile kosztuje popcorn w Heliosie?

ile kosztuje popcorn w Heliosie?

Oglądanie filmów w kinie to jedna z popularniejszych rozrywek w naszym kraju. Lubimy wybrać się z przyjaciółmi lub rodziną na nowy film, w którym gra nasz ulubiony aktor bądź aktorka. Nierozłącznie z kinem kojarzy nam się popcorn, pochłaniany w dużych ilościach i popijany colą. Jeśli spojrzeć na ceny przekąsek to są one dużą częścią dochodów kin: popcorn z napojem potrafi kosztować niewiele mniej niż sam bilet na seans. Ile kosztuje popcorn w Heliosie? W zależności od miasta i kina zapłacimy 15-20 złotych za zestawy z colą (mały, średni, duży). Na sam popcorn będziemy musieli wydać od 8 do 13 złotych. Możemy to porównać do kosztów biletów. Normalny we wszystkie dni oprócz wtorku kosztuje 25 lub 27 złotych. Natomiast we wtorek za seans zapłacimy tylko 17 złotych, czyli tyle ile za zestaw popcornu z colą! Jeśli chcemy obejrzeć film w weekend razem z naszą randką, to będziemy musieli zapłacić 27 złotych plus 18 złotych razy dwa. 90 złotych! Nie dziwi, że dużo osób nie decyduje się na kupno przekąsek i wykupują jedynie bilet na film.

Najbardziej wpływowe filmy w historii

Titanic, Avatar, Avengers, Jurassic World to filmy, o których słyszał praktycznie każdy. Co je łączy? Znajdują się one w pierwszej piątce filmów o najwyższych wpływach. Przez długie lata na pierwszym miejscu znajdował się Titanic (jako pierwszy przekroczył 1 miliard dolarów przychodów). Jest to tragiczna historia miłosna, która dzieje się na legendarnym statku. Jedną z pasażerek jest Rose DeWitt Bukater(Kate Winslet), która pod wpływem emocji chce popełnić samobójstwo. Jednak na ratunek przychodzi jej Jack Dawson (grany przez Leonarda Di Caprio). Para stopniowo się w sobie zakochuje. Dalszych losów zakochanych nie będziemy zdradzać.

Titanic długo utrzymywał się na pierwszy miejscu listy, ale w końcu został prześcignięty przez film Avatar. Co ciekawe oba te dzieła nakręcił jeden reżyser: James Cameron. Pierwszy scenariusz Avatara powstał już w 1995 roku, jednak nie istniały wtedy narzędzia, które pozwoliłyby na jego realizacje. Dopiero 10 lat później technika pozwoliła na rozpoczęcie prac nad tym filmem. Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości (dokładnie w 2154 roku). Główny bohater Jake Sully rozpoczyna pracę w programie prowadzonym na księżycu Pandorze. Tam zakochuje się w Neytiri, członkini plemienia Na’vi. Jednak sielanka nie trwa długo i następują liczne komplikacje, które trudno streścić w paru zdaniach. Film na pewno zaskakuje pod względem technologii użytych do jego wykonania. Na liście top 10 najbardziej kasowych produkcji znajdują się jeszcze Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Jurassic World, Avengers, Szybcy i wściekli 7, Avengers: Czas Ultrona, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II, Kraina Lodu, Piękna i Bestia.

Podsumowanie

Seans w kinie to dobry sposób na chwilowy odpoczynek od codziennych spraw. Wybierając się jednak na oglądanie filmu w multipleksie całą rodziną, powinniśmy być gotowi na niemały wydatek. Za bilety i przekąski trzeba liczyć około 40 złotych dla osoby dorosłej i 30-35 złotych dla dziecka. W przypadku 4 osób koszty przekraczają 100 złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*