Ile kosztuje podpis elektroniczny?

Na koszt podpisu elektronicznego składają się dwie rzeczy. Specjalny zestaw kryptograficzny umożliwiający składanie podpisu elektronicznego oraz odnowienie na kolejny rok lub dwa. Zestaw kryptograficzny z certyfikatem ważnym rok to 200-250 złotych. Przedłużenie certyfikatu na kolejny rok to 100-130 złotych.

Na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) wyszczególnione są firmy świadczące usługi związane z kwalifikowanym podpisem elektronicznym i wpisane do rejestru podmiotów kwalifikowanych. Są to:
– Enigma SOI Sp. z o.o. (adres internetowy: www.cencert.pl)
– EuroCert Sp. z o.o. (adres internetowy: www.eurocert.pl)
– Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. (adres internetowy: www.kir.com.pl)
– Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. (adres internetowy: www.sigillum.pl)
– Unizeto Technologies S.A. (adres internetowy: www.certum.pl).

Podpis elektroniczny EuroCert Sp. z o.o.

Firma EuroCert Sp. z o.o. oferuje zestawy do kwalifikowanego podpisu elektronicznego w cenach około 300 złotych brutto. Zestaw EuroCert Mikroczytnik to cena 344,40 złotych. Taki zestaw zawiera certyfikat kwalifikowany EuroCert (ważność 2 lata), kartę kryptograficzną, czytnik USB oraz oprogramowanie do składania i weryfikacji e-podpisu. Po dwóch latach, kiedy certyfikat EuroCert traci ważność będziemy musieli go przedłużyć. Odnowienie na dwa lata to koszt 147,60 złotych brutto. Sprzedawca zaznacza, że przy odnowieniu zdalnym procedura musi być zakończona, w momencie kiedy stary certyfikat jest jeszcze ważny.

Podpis elektroniczny Szafir – Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Krajowa Izba rozliczeniowa oferuje nam zestawy z certyfikatem kwalifikowanym już od 243,54 brutto. Taka cena dotyczy ważności zestawu na okres 1 roku, czytnika z kablem i dużej karty do niego oraz braku certyfikatu niekwalifikowanego. Jeśli chcemy mieć usługę ważną na dwa lata to musimy zapłacić już prawie 342 złote, dopłacamy również za czytnik mini z kartą sim czy też certyfikat niekwalifikowany. 428 złotych to wydatek na najdroższy zestaw.

Podpis elektroniczny Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Ceny za zestawy do podpisu elektronicznego Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych są podobne do cen oferowanych przez inne podmioty kwalifikowane. Najtańszy zestaw Sign S (nie zawiera czytnika) z ważnością na rok to 232,47 zł (na dwa lata 244,77 zł). Za tę kwotę dostaniemy certyfikat kwalifikowany Sigillum TOP, kartę kryptograficzną, usługę znakowania czasem oraz oprogramowanie potrzebne do składania podpisu i jego weryfikowania. Zestawy z czytnikiem kart zaczynają się od 280,44 zł (Zestaw Sign M na rok), a kończą na 330,87 zł za zestaw Sign Smart L ważny przez dwa lata. Odnowienie certyfikatu kwalifikowanego Sigillum TOP na rok to 110,70 zł, a na dwa 146,37.

Podpis elektroniczny Unizeto Technologies S.A.

W cenie brutto 293,97 złotych zakupimy zestaw do popisu elektronicznego Cetrum Standard ważny przez rok. Zestaw zawiera kartę kryptograficzną StarCos® 3.2, czytnik kart ACR39U-I1, Certyfikat kwalifikowany CERTUM, oprogramowanie i kwalifikowany znacznik czasu. Odnowienie certyfikatu na rok to 118,99 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*