Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Operacja plastyczna nosa

Medycyna jest w nieustannym rozwoju. Potrafimy wyleczyć coraz więcej chorób, lepiej radzimy sobie z urazami, stosujemy nowoczesne szczepionki. Jednak lekarze nie tylko dbają o nasze zdrowie, ale coraz częściej pomagają nam w korektach wyglądu. Powiększanie biustu, wszczepianie implantów włosów, liposukcja to tylko niektóre z zabiegów kosmetycznych, których popularność znacznie wzrosła w ostatnich latach. Operacja plastyczna nosa to także zabieg kosmetyczny, ale często jego wygląd zmieniany jest przez względy zdrowotne (np. problemy z oddychaniem). Koszt korekcji nosa to 7-12 tysięcy w zależności od kliniki. Jest to dosyć drogi zabieg, ponieważ jest on bardzo skomplikowany. Mimo ceny cieszy się on dużą popularnością i pozwala wielu osobom na pozbycie się swoich kompleksów.

Okres przed i po operacji plastycznej nosa

Do tego zabiegu, jak i do każdego innego, należy się odpowiednio przygotować. Jeśli jesteśmy palaczami, musimy ograniczyć nałóg na około 2-3 tygodnie przed operacją. Należy wykonać następujące badania: morfologia, wskaźniki krzepnięcia, poziom glukozy i kreatyniny, moczu, szczepienia przeciwko WZW, OB i na grupę krwi. Pełną listę badań dostaniemy od lekarza i tym powinniśmy się kierować. Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, nieregulowane nadciśnienie tętnicze i cukrzyca, skazy naczyniowe i ciąża. Lekarz przedstawi nam zalecenia odnośnie do leków, które powinniśmy przyjmować przed zabiegiem. W okresie 14 dni przed operacją bezwzględnie zabrania się zażywania aspiryny i innych leków mających wpływ na krzepliwość krwi.

Pacjent na czas operacji dostaje znieczulenie ogólne, a sam zabieg trwa zwykle nie dłużej niż godziny. Rekonwalescencja trwa do 10 dni i po takim okresie zdejmowany jest gips. Po około 5 dniach zdejmowane są pierwsze szwy.
Przez pierwszy dzień po zabiegu pacjent powinien leżeć w łóżku. Zimne okłady powinny zmniejszyć obrzęki. W okresie 2-3 miesięcy po operacji nos jest bardziej narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje, dlatego unikajmy sytuacji, w których mogą się one przytrafić. Należy zrezygnować ze sportów, szczególnie tych kontaktowych jak piłka nożna czy koszykówka, nie wspominając o sportach walki. Wystrzegajmy się także wyziębiania i przegrzewania (nie opalajmy się na słońcu, nie korzystajmy z solarium, sauny czy krioterapii).

Jakie komplikacje mogą pojawić się po operacji plastycznej nosa?

Jak po każdej operacji mogą wystąpić różnego rodzaju komplikacje. Do najczęstszych należą pęknięcia naczynek nosa, duże krwawienie, blizny, obrzęki, infekcje i pogorszenie się gojenia ran. Obrzęki mogą utrzymywać się nawet 3-4 tygodnie po wykonanej plastyce nosa. Jeśli jesteśmy zaniepokojeni jakimiś objawami, niezwłocznie skontaktujmy się z lekarzem, który przeprowadzał operację. Czasem istnieje konieczność ponownego zabiegu. Gojenie może trwać nawet rok i dopiero wtedy będzie można w 100% ocenić efekt. Wizyta kontrolna zwykle ustalona jest pół roku po operacji.

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?  7-12 tysięcy w zależności od kliniki.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*