Ile kosztuje montaż drzwi?

Ile kosztuje montaż drzwi?

Niezależnie czy wprowadzamy się do nowego mieszkania, czy do tego z rynku wtórnego, będziemy zastanawiali się nad montowaniem odpowiednich drzwi. Można to wykonać samemu lub z pomocą szwagra, ale istnieje ryzyko, że nie poradzimy sobie wystarczająco dobrze. Drzwi zewnętrzne są kluczowe dla ochrony naszego dobytku i nie warto ułatwiać roboty włamywaczom. Dlatego wiele osób decyduje się na zlecenie montażu odpowiednim fachowcom. Zatem przejdźmy do najważniejszego pytania. Ile kosztuje montaż drzwi? Najmniej zapłacimy za drzwi wewnętrzne. Niezależnie od miasta cena waha się około 200 złotych, w dużych miastach będzie to bliżej 220 złotych. Inaczej sprawa ma się z drzwiami zewnętrznymi. Będziemy musieli wydać przynajmniej 300 złotych za drzwi zewnętrzne bez ościeżnicy, a 450 złotych za drzwi zewnętrzne z ościeżnicą. Są to ceny za zwykłe drzwi, jeśli będziemy chcieli montować drzwi dwuskrzydłowe to w przypadku zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych dopłacimy około 50%.

Ile kosztuje demontaż drzwi i ościeżnic?
Podane wyżej ceny dotyczą samego montażu nowych drzwi. W wielu przypadkach będziemy musieli jeszcze zdemontować stare. Jak wyglądaj ceny w takim przypadku? Najmniej zapłacimy za demontaż drzwi wewnętrznych, najczęściej zażąda się od nas około 100 złotych. Cena za demontaż drzwi zewnętrznych będzie w przybliżeniu dwa razy większa: 180-200 złotych. Koszty wzrosną, jeśli będziemy chcieli usunąć także ościeżnice. Tutaj rozpiętość cenowa jest bardzo duża, ale zwykle będzie to w przedziale 50-100 złotych.

Montowanie drzwi zewnętrznych i wewnętrznych
Jeśli chcemy oszczędzić pieniądze i nie zatrudniać fachowca, możemy spróbować montażu samodzielnie. Drzwi zewnętrzne powinny być trudne do sforsowania dla potencjalnego włamywacza, ale również być szczelne, żeby utrzymywać ciepło w domu/mieszkaniu. Wybór odpowiednich drzwi to temat rzeka i w dużej mierze zależy od naszego budżetu, jak i zawartości naszego mieszkania. W każdym przypadku musi dokładnie zmierzyć ościeżnice, tak żeby drzwi nie były ani za małe, ani za duże. Jakie narzędzia i materiały będą nam potrzebne? Na pewno poziomica, klej i pianka do montażu, listy, kołki, młotek, wkrętarka i wiertarka. W internecie znajdziemy mnóstwo poradników na temat montażu drzwi, w których wszystko zostało omówione krok po kroku.

Ceny za montaż drzwi niezależnie od fachowca i miasta są zbliżone. Mniej zapłacimy za montaż drzwi wewnętrznych, bo około 200 złotych. Za drzwi zewnętrzne, które muszą spełniać dużo więcej wymogów, fachowiec policzy nam około 450 złotych. Jeśli będziemy chcieli zdemontować stare drzwi, to koszt takiej usługi wynosi 100 złotych dla wewnętrznych i 200 złotych dla zewnętrznych. Jeśli zależy nam na cięciu kosztów, to możemy zastanowić się nad samodzielnym wykonaniem montażu lub demontażu. Jednak trzeba pamiętać, że drzwi zewnętrzne pełnią funkcję zabezpieczającą mieszkanie. Jeśli zamontujemy je w nieodpowiedni sposób, to istnieje ryzyko włamania. Drzwi zewnętrzne muszą być również odpowiednio izolowane cieplnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*