Ile kosztuje dorobienie klucza do samochodu?

Właściciel samochodu powinien mieć dwa komplety kluczy na wypadek sytuacji awaryjnych. Zgubienie klucza do auta lub jego zniszczenie do nie należy do rzadkości. Jeśli nie będziemy mieli drugiego kompletu, możemy być zmuszeni do wymiany zamków. Dlatego warto się zabezpieczyć. Ile kosztuje dorobienie klucza do samochodu? W przypadku większości starszych aut za tą usługę zapłacimy 120-180 złotych. Dotyczy to starszych modeli Opli Astry, Corsy, Omegi, Vectry, Volkswagenów Golfów, Polo i Passatów czy Fiatów Seicento lub Panda. Jednak dużo więcej będziemy musieli wydać za dorobienie klucza z pilotem. Wtedy cena może sięgać nawet 600-700 złotych, wliczając w to kodowanie transpondera i programowanie pilota.

Ceny za dorobienie kluczy do modeli Fiata
Za modele Seicento (do 2000 roku), Punto (do 1999), Cinquecento, Palio (1996-2001), Brava i Bravo (1995-2001) u większości ślusarzy zapłacimy nie więcej niż 200 złotych. Jeśli jednak mamy nowszy model Fiata i kluczyk z pilotem to będziemy musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Jego dorobienie do Fiata 500, Doblo, Stilo, Grande Punto czy Fiorino to koszt między 400 a 600 złotych.

Ceny za dorobienie kluczy do modeli Toyoty
Właściciele nowszych modeli tych japońskich samochodów będą musieli w większości przypadków liczyć się z całkiem sporym wydatkiem. Jest kilka starszych wyjątków, takich jak: Carina (rocznik 1996), Paseo (1996-99), Starlet, gdzie dorobienie dodatkowego klucza to 150-200 złotych. Jednak tych samochodów jeździ w Polsce stosunkowo mało. Toyoty AurisAvensis, Corolla, RAV4, Yaris, Prius, IQ, Corrolla Verso posiadają tzw. smartkey. Jego dorobienie to często koszt pomiędzy 800 a 900 złotych. Warto się mocno zastanowić przed zgubieniem klucza do tych modeli.

Ceny za dorobienie kluczy do modeli Forda
Dorobienie kluczy z transponderem, ale bez pilota, do większości Fordów zamyka się w kwocie 200 złotych. Jeśli dorabiamy klucz typu keyless (niektóre modele Focusa, Galaxy, Mondeo), uszczuplimy swój budżet o 600-700 złotych. Jednak to nie ich właściciele zapłacą najwięcej. Fordy z przeznaczeniem na rynek amerykański (Mustang i Fusion) mają kluczyki dorabiane za około 1000 złotych. Ponad 1000 złotych zapłacimy za modele Edge (2012), Escape (2014-2016), Explorer (2011-2012) i Focusa (2012-2016).

Podsumowanie
Na podstawie powyższych przykładów widać, że rozpiętość cenowa za usługę dorobienia kluczy do samochodów jest bardzo duża. Posiadacze starszych samochodów takich jak Fiat Seicento czy Ford Mondeo, które nie mają kluczy z pilotem, zapłacą stosunkowo niewielkie kwoty. Jeśli mamy auto kilkuletnie, możemy mocno się rozczarować po wizycie u ślusarza. Tysiąc złotych za dorobienia kluczyka do samochodu może mocno frustrować. Taka cena wynika z użytych technologii. W przypadku prostego klucza do Fiata Punto kupujemy kawałek metalu z plastikową obudową. Klucze do nowych modeli, posiadające pilota to często złożone urządzenia, posiadające drogą elektronikę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*