Tłuczeń cena

Jednym z częściej wykorzystywanych materiałów budowlanych jest tłuczeń. Pozornie obco brzmiąca nazwa traci swoją enigmatyczność, gdy uświadomimy sobie, że niemal każdy z nas widział te kruszywo, np. rozsypane przy torach kolejowych.

Co to jest tłuczeń?

Tłuczeń to popularne kruszywo budowlane, które wykorzystywane jest m.in. do nawierzchni tramwajowych i kolejowych. Może być jednak także użyty do zrobienia domowego podjazdu. Jako główne zalety tego rozwiązania warto podkreślić niskie koszty jak i szybki czas realizacji. Co istotne, tłuczeń jest trwałym materiałem, ale musimy liczyć się z koniecznością uzupełnienia kruszywa co jakiś czas. Jako wada wymieniana jest również kwestia zarastania roślinnością i ryzyko uszkodzenia podjazdu w trakcie intensywnych opadów. Jednak jeśli chcemy wykonać domową inwestycję „po kosztach” tłuczeń spełni swoją rolę w zupełności.

Jak zrobić podjazd do garażu z kruszywa?

Funkcjonalność podjazdu do garażu jest bardzo ważna. Jeśli chcesz zapewnić sobie wygodę pamiętaj, żeby dobrze oszacować szerokość. Zaleca się ok. 3 metrów, a w przypadku, gdy podjazd będzie także pełnił rolę wejścia do budynku ok. 5 metrów. Jak zostało wspomniane, tłuczeń kamienny jako materiał może sprawdzić się całkiem dobrze. Odpowiednio ułożony będzie odporność na wagę pojazdu i przesunięcia, a koszt realizacji nie jest duży.

Ile kosztuje tłuczeń?

Cena tłucznia waha się między 35 złotych a 70 złotych za tonę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *