Przeszczep włosów cena

Łysienie to krępująca przypadłość, która najczęściej występuje u mężczyzn. Niestety, nie zawsze zmiana diety lub stosowanie kosmetyków na wypadanie włosów, przynosi oczekiwane rezultaty. Rozwiązaniem może być transplantacja.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Przeszczep, czyli transplantacja to zabieg polegający na pobraniu mieszków włosów ze zdrowych miejsc głowy i przeniesieniu ich na obszary łysiejące.

Metody przeszczepiania włosów

  • FUE jest najpopularniejszą metodą transplantacji wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Zabieg można wykonać u osób z różnymi typami łysienia, a sam efekt jest bardzo naturalny. Kolejna zaleta to brak widocznych blizn i szwów. Dodatkowo, nie musimy martwić się o utratę czucia w obszarze głowy.
  • STRIP to odrobinę bardziej zaawansowana metoda. Wykwalifikowany lekarz pobiera wycinek skóry z owłosieniem, z którego tworzone są pojedyncze implanty. Po zabiegu pozostaje charakterystyczna, liniowa blizna, którą jednak można zakryć włosami.

Wskazania do przeszczepu

Jedną z częstych chorób odpowiadających za wypadanie włosów jest łysienie androgenowe. Powstaje w wyniku działania męskich hormonów płciowych i choć to częściej mężczyźni zmagają się z tym problemem, diagnozowane jest również u kobiet.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów wykonuje się w klinice lub w gabinecie medycyny estetycznej, natomiast cena zabiegu uzależniona jest od stopnia zaawansowania przerzedzenia czy łysienia. Orientacyjne koszty wahają się od 1500 złotych do 12 000 złotych (cena może być wyższa).

Dodatkowe koszty

Dodatkowe koszty mogą wiązać się z koniecznością wykonania badań zaleconych przez lekarza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *