Przeszczep włosów cena

Łysienie to krępująca przypadłość, która najczęściej występuje u mężczyzn. Niestety, nie zawsze zmiana diety lub stosowanie kosmetyków na wypadanie włosów, przynosi oczekiwane rezultaty. Rozwiązaniem może być transplantacja.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Jedną z częstych chorób odpowiadających za wypadanie włosów jest łysienie androgenowe. Powstaje w wyniku działania męskich hormonów płciowych i choć to częściej mężczyźni zmagają się z tym problemem, diagnozowane jest również u kobiet. Rozwiązaniem może być przeszczep (transplatancja). Jest to zabieg polegający na pobraniu mieszków włosów ze zdrowych miejsc głowy i przeniesieniu ich na obszary łysiejące. Przed operacją lekarz ustala z pacjentem kształt nowej linii włosów, przez co w większości przypadków efekt jest bardzo naturalny.
Po przeszczepie mogą wystąpić umiarkowane dolegliwości bólowe, które złagodzą dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, np. Pyralgina, a także chłodne okłady. U wielu osób odczuwalne jest także przez kilka dni drętwienie skóry głowy czy obrzęk. Jeśli nie występuje poprawa należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Warto także pamiętać o rezygnacji z basenu, solarium i sauny oraz opalania się minimum przez kilka tygodniu po przeszczepie.

Metody przeszczepiania włosów

 • FUE jest najpopularniejszą metodą transplantacji wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Zabieg można wykonać u osób z różnymi typami łysienia, a sam efekt jest bardzo naturalny. Kolejna zaleta to brak widocznych blizn i szwów. Dodatkowo, nie musimy martwić się o utratę czucia w obszarze głowy.
 • STRIP to odrobinę bardziej zaawansowana metoda. Wykwalifikowany lekarz pobiera wycinek skóry z owłosieniem, z którego tworzone są pojedyncze implanty. Po zabiegu pozostaje charakterystyczna, liniowa blizna, którą jednak można zakryć włosami.

Przeciwwskazania do przeszczepu

Chociaż sam zabieg uznawany jest za dość bezpieczny i może być wykonywany nawet u dzieci, to istnieją czynniki uniemożliwiające wykonanie go. Są to przede wszystkim takie przypadłości jak:

 • Stany zapalne i ropne skóry głowy.
 • Choroby układu krążenia.
 • Cukrzyca.
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
 • Przebyty zawał serca.
 • Problemy z ciśnieniem krwi.
 • Uczulenie na środki znieczulające.
 • Zaburzenia hormonalne u kobiet.
 • Hemofilia.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów wykonuje się w klinice lub w gabinecie medycyny estetycznej, natomiast cena zabiegu uzależniona jest od stopnia zaawansowania przerzedzenia czy łysienia. Orientacyjne koszty wahają się od 1500 złotych do 12 000 złotych (cena może być wyższa).

Dodatkowe koszty

Dodatkowe koszty mogą wiązać się z koniecznością wykonania badań zaleconych przez lekarza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *