Konserwacja podwozia

Przygotowujesz swój samochód na nadchodzący okres zimowy? Poza standardowymi czynnościami warto rozważyć także konserwację podwozia. Dlaczego to ważne i ile kosztuje taka usługa? Sprawdź artykuł.

Dlaczego konserwuje się podwozie?

Korozja jest problemem, który może pojawić się zarówno w starszych jak i nowszych pojazdach. Charakterystyczne rudawe plamy i dziury w metalowych elementach auta nie są jednak tylko kwestią estetyczną. Zaniedbania mogą doprowadzić nawet do zezłomowania samochodu, dlatego warto mieć świadomość, co wpływa na rozwój korozji, a tym samym zawczasu wdrożyć odpowiednie działania.
Profilaktyka to podstawa, dlatego warto rozważyć konserwację podwozia, czyli zabezpieczenie antykorozyjne. Jest to istotne zwłaszcza jesienią i zimą, ponieważ wilgoć i sól drogowa sprzyjają pojawieniu się rdzawych wżerów.

Na czym polega konserwacja podwozia?

Zabezpieczenie podwozia składa się z kilku etapów. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu do konserwacji, dlatego jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia i narzędzi, powierzmy sprawę specjaliście. Pierwszym krokiem będzie usunięcie rdzawych plam i dziur, i jeśli chcemy mieć gwarancję, iż samochód nie będzie narażony na rozwój korozji, musi zostać to wykonane dokładnie. Następnie, po oczyszczeniu i odtłuszczenia podwozia, zostanie nałożony podkład i gładź szpachlowa wyrównująca ubytki. Końcowym etapem jest pomalowanie blach.

Jak chronić samochód przed korozją?

  • Regularnie myj auto, nie pomijając podwozia, które jest szczególnie narażone na korozję.
  • Jeżeli nie masz wentylowanego garażu i parkujesz samochód na zewnątrz

Ile kosztuje konserwacja podwozia?

Koszty konserwacji podwozia zależą od stanu technicznego pojazdu jak i wielkości. Ceny za usługę wahają się między 300 złotych a 1000 złotych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *