Ile kosztuje ombre?

ile kosztuje ombre

Z każdym rokiem obserwujemy duże zmiany w modzie. To, co było trendy jeszcze dwa lata temu, obecnie może być już zapomniane. Dotyczy to ubrań, samochodów, telefonów, gadżetów, kosmetyków, ale też fryzur. Szczególnie dużą uwagę do aktualnych trendów mody i wyglądu przywiązują panie. Chcą się one prezentować jak najpiękniej, a do tego potrzebne jest śledzenie nowości w świecie mody. Obecnie w przypadku fryzur dużą popularnością cieszą się dwie: ombre i sombre. Czytające to kobiety na pewno dobrze wiedzą jak one wyglądają, ale napiszemy parę zdań opisu dla panów. Ombre to rozjaśnione końcówki włosów (naturalnie wyglądają rozjaśnione o maksymalnie 3 tony). Z kolei Sombre to bardziej subtelna odmiana tej pierwszej fryzury, ponieważ włosy są rozjaśniane już od nasady (nie ma takiego kontrastu pomiędzy farbowaną częścią włosów, a odrostami). Trzecią alternatywą jest baleyage, który ma imitować rozjaśnienie włosów słońcem. Stosuje się do tego farby podobne do koloru włosów.

Ile kosztuje ombre?
Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy fryzjer ma swój indywidualny cennik. I tak w znanym salonie w centrum dużego miasta cena może być 2-3 razy wyższa niż u zwykłego fryzjera damskiego w małym miasteczku. W dużych miastach wojewódzkich najtańsze oferty to 150 złotych, a przeciętnie jest to 200-250 złotych. Na cenę wpływ ma długość włosów. Za krótkie zapłacimy około 40% mniej niż za bardzo długie (Płacąc za krótkie 200zł, w tym samym salonie zapłacimy nawet 300zł na bardzo długie). Ceny damskich fryzur mogą być bardzo zróżnicowane, dlatego korzystnie jest podpytać się o nie w paru salonach fryzjerskich. Jeśli w którymś jest dużo taniej niż w innych, może to oznaczać niską jakość usług.

Ombre to jedna z najczęściej spotykanych fryzur u pań. Co należy wiedzieć, oprócz tego ile kosztuje ombre? Nie jest to wbrew pozorom łatwa do wykonania fryzura, dlatego warto pójść do dobrego fryzjera, a nie do najtańszego. Można znaleźć na forach liczne wpisy, niezadowolonych klientek. Skarżą się one na m.in. przypalone włosy, za długie ich skrócenie czy na złe farbowanie. Jednak są także takie panie, które wykonały ombre własnoręcznie i są one z tego bardzo zadowolone. Jednak trudno powiedzieć, jakie są proporcje udanych zabiegów w domu do tych nieudanych. Niezależnie czy ombre było robione w salonie fryzjerskim czy w domu to włosy po takim zabiegu są wysuszone, dlatego należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację.

Różnica w cenach między strzyżenie damskich a męskim
Ceny za takie fryzury jak ombre czy sombre mogą być szokujące dla płci brzydkiej. Jeśli panowie chodzą do fryzjera raz w miesiącu i płacą za niego 20-40 złotych, to trudno się im nadziwić, że kobiety płacą za strzyżenie kilka razy więcej. W przypadku większości fryzur męski strzyżenie trwa 15-20 minut. Panowie mają włosy długości kilku centymetrów i nie trudno je przystrzyc, szczególnie maszynką. Jednak w przypadku kobiet wygląda to zupełnie inaczej. Strzyżenie razem z innymi zabiegami (dekoloryzcja, farbowanie, regenerowanie itd.) może trwać nawet parę godzin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*