Aparat na zęby cena

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie większości ludzi. Niestety, nie zawsze nasze zęby są proste, a w skorygowaniu wad zgryzu pomocne bywa założenie aparatu na zęby.

Ile kosztuje aparat na zęby?

Czasami krzyw zgryw nie jest wyłącznie wadą estetyczną. Może powodować seplenienie, problemy z jedzeniem lub trudności w oddychaniu. Istotną rolę odgrywa więc profilaktyka już od najmłodszych lat, jednak nawet jeśli nie zadbaliśmy o to z różnych względów w dzieciństwie, również jako dorośli możemy (i powinniśmy!) zgłosić się do ortodonty.
Większość dobrych gabinetów stomatologicznych oferuje różne opcje, przez co pacjent może dostosować metodę leczenia do własnych potrzeb i budżetu jakim dysponuje.

Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych i ile kosztują?

  • Aparaty stałe: mogą być klasyczne, w których zamki są metalowe lub estetyczne (cena od 2500 zł do 3500 zł), językowe nazywane też lingwalnymi (powyżej 5000 złotych) lub samoligaturujące (około 2500 zł). Koszty dotyczą jednego łuku. Należy wziąć pod uwagę, że zapłacimy również za konsultacje, ewentualne leczenie ubytków przed założeniem aparatu jak i za wizyty kontrolne.
  • Aparaty ruchome: najpopularniejsze to Invisaling (całość kosztów leczenia sięga ponad 14 000 złotych) i Clear Aligner (powyżej 10 000 złotych). Jest to metoda tzw. nakładkowa.

Jak można zauważyć decyzja o założeniu aparatu niesie ze sobą duże koszty, ale inwestycja w zdrowy i piękny uśmiech jest zdecydowanie tego warta. Jeśli nie dysponujemy tak dużą sumę zapytajmy, czy wybrany przez nas gabinet dentystycznym współpracuje z bankiem. Staje się to powoli standardem, a rozłożenie płatności na raty może być dla nas znaczącym ułatwieniem.

Pielęgnacja i utrzymanie aparatu na zęby

  • Wybierz odpowiednią szczoteczkę i akcesoria do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Jeżeli używasz szczoteczki elektronicznej lub sonicznej pamiętaj o zakupie odpowiednich końcówek do głowicy.
  • Kup pastę do zębów zalecaną do aparatów ortodontycznych.
  • Rozważ wybór wosku lub silikonu, dzięki którym unikniesz podrażnień jamy ustnej.
  • Regularnie rób płukanki z szałwii lub rumianku, co pozwoli usunąć pozostałe bakterie i zanieczyszczenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *